Amerikalı Şirket Kanalistanbul’a Talip Oldu

tarafından
22
Amerikalı Şirket Kanalistanbul’a Talip Oldu

Dünyanın en büyük fon şirketleri arasında yer almakta olan Money Maker Management, Türkiye’nin en büyük projelerinden biri olan Kanal İstanbul projesine talip oldu.

Amerika’nın en büyük fon şirketlerinden biri olan Money Maker Management dünya çapındaki 30. ofisini Türkiye’de açtı. Varlık yönetim şirketi statüsünde hizmet veren Money Maker Management enerji projeleri, karayolu ve demiryolu projeleri, liman ve gemicilik altyapısı, telekomünikasyon ve diğer devlet altyapısı projelerine finansman kaynağı sağlıyor. 

Türkiye ofisi açılış töreni için gelen Money Maker Management CEO’su George Ghorayeb ve Başkan Yardımcısı Bassam Rashkidi, Türkiye ofisinin başına getirilen Elif Rahvancı ile beraber önemli açıklamlarda bulunarak mega projelere talip olduklarını duyurdu.

Yap İşlet Devret Modeli ile Yapılacak Olan Mega Projeye Talip Oldular

Ofisin açılış töreninde konuşan MMM Başkan Yardımcısı Bassam Rashkidi “Türkiye’de devlet destekli her türlü projeye talibiz.100 milyon doların altındaki projelerle zaten ilgilenmiyoruz. Daha çok mega projeler ilgimizi çekiyor. Devlet destekli altyapı, inşaat, baraj, köprü ve otoyol projelerinin yanı sıra Kanal İstanbul da ilgi alanımızda. Sadece Kanal kısmı değil, proje ile bağlantılı köprü ve tünel gibi tüm alt yapı projelerini de fonlayabiliriz” diyerek Kanal İstanbul projesine talip oldular.

Kaynak