Arsaciyizcom Nedir? Nasıl Üye Olunur? Arsaciyizcom Hakkında Her Şey

tarafından
20
Arsaciyizcom Nedir? Nasıl Üye Olunur? Arsaciyizcom Hakkında Her Şey

“Eski bir deyiş vardır, paranızı kendi çalıştığınız kadar fazla çalıştırın. Bunu öğrendikten sonra hayatım tamamen değişti.’’ Bu söz 21 yaşında borçlarla boğuşan fakat 30’lu yaşlarına milyoner olarak giren Grant Cardone’ye ait. Bu sözden de anlaşılacağı üzere yatırımın ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz. Belki aylarca, belki yıllarca birikim yaptınız ve bu birikimlerinizle yatırım yapıyorsunuz. Peki siz hangi yatırımları tercih ediyorsunuz? Döviz birimlerine mi? yoksa yıllardır “güvenli liman’’ olarak bilinen altına mı? Belki birikiminiz var fakat neye yatırım yapmanız gerektiğini bilmiyorsunuzdur. Yeni bir yatırım arayan kişiler için bu saydıklarımız dışında başka bir yol daha var: Arsa yatırımı. Arsa yatırımı, uzun vadede yüksek karlar kazanabileceğiniz bir yatırım türüdür. Geleceğini bugünden hazırlayanlar, yatırımlarını arsaya yapıyor. Üstelik yatırım yaptığı arsanın yakınında gerçekleşen birçok etken, arsanın değerinin artmasına yardımcı olabiliyor. Arsa sahipleri ise çeşitli sebeplerden dolayı arsalarını satışa çıkarıyor. Biliyorum, bu arazi ya da arsaların sahiplerine nasıl ulaşabilirim diye düşünüyorsunuz. Cevabı basit: Arsaciyiz.com. Arsaciyiz.com, sadece arsa alanında hem bireysel hem kurumsal hizmet veren kişilerle arsa yatırımı yapmak isteyen kişileri bir araya getirmek için oluşturulmuş bir platformdur. Öncelikle, bu yazımızı okuyan ve arsa sahibi olan ve satmayı düşünen kişilerin nasıl ilan vereceğini anlatalım:

Arsaciyiz.com Bireysel Üyelik Sistemi

“Ben emlakçı değilim, miras kaldı fakat uzun süre beklemek istemiyorum, sizin platformunuzda arsam ya da arazim için ilan verebilir miyim?” 

Bu sorunuzun cevabı kesinlikle evet! Peki bu ilan için herhangi bir ücret ödemem gerekiyor mu? Platformumuza ücretsiz üye olur ve ücretsiz olarak ilan verebilirsiniz. Gelin daha detaylı inceleyelim:

Öncelikle, arsaciyiz.com adlı sitemize giriyoruz. Daha sonra aşağıdaki resimde de görüleceği gibi üye ol kısmına tıklıyoruz.

FOTO -1 

Daha sonra aşağıdaki resimde de görmüş olduğunuz gibi bireysel üyelik kısmından kolaylıkla üye olabilirsiniz. 

FOTO-2

Bu kısmı doldurduktan sonra aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi e-mail adresinize doğrulama maili gönderilecek ve o maildeki üyeliğimi aktifleştir butonuna tıklayarak üyeliğinizi aktif edebileceksiniz. 

FOTO-3

Daha sonra ise giriş yap butonuna tıklıyoruz ve karşımıza bu bölüm geliyor. Mail adresinizle oluşturduğunuz şifreniz ile sisteme giriş yapmalısınız.

FOTO-4

Sisteme giriş yaptıktan sonra aşağıda da gördüğünüz gibi sağ üstte bulunan butona tıkladıktan sonra bu panel açılıyor, bu panel sayesinde profil ayarlarınızı düzenleyebilir, gelen mesajları yanıtlayabilir, favorilerinize eklediğiniz ilanları inceleyebilir, bana özel bölümünden hesabınızın genel özetini görebilir ya da yeni bir ilan ekleyebilirsiniz. Profil sekmesinden kendinize ait bir fotoğraf yüklemeniz, müşterilerinizin size olan güvenini arttıracığını unutmayın. 

FOTO-5

Peki, yeni ilan ekle sekmesine tıkladık ve aşağıdaki görüntüyle karşılaştık bu normal mi? Cevabımız evet bu normal. Çünkü ilan verdiğinizde, ilan ile ilgilenen kişilerin daha detaylı bilgi alması için size ulaşması gerekir. Bu yüzden telefon numaranızı girmeniz gerekir. Buradaki yönlendirme sizi profilinize yönlendirecek ve telefon numaranızı kolaylıkla ekleyebileceksiniz. Telefonunuza onay kodu gelecek ve bu onay kodunu belirtilen yere yazacaksınız. Daha sonra ise ilan ekleme sayfasına geçebiliriz. 

FOTO-6

İlk olarak arsanızın kategorisini yani satılık mı kiralık mı olduğunu belirtmeniz gerekiyor. İlan bilgi girişi sayfasına gelindiğinde, Kategori, ilan başlığı, ilan açıklaması, fiyatı, m2’si, imar durumu, parsel numarası, pafta numarası gibi özellikleri belirtmeniz gerekiyor. Detaylı bilgi ve fotoğraf alanlarını doldurmayı unutmamalısınız. İlanınızda verdiğiniz detaylar, ilanınızın daha fazla incelenmesini sağlayacaktır. Son olarak ilan verme kurallarını kabul edeceksiniz. Tebrikler! Artık ilanınız yayında.

FOTO-7

Bireysel Üyeliği Kurumsal Üyelik Sistemine Aktarma 

Peki ben bireysel olarak başladım ama artık kurumsal hizmet veriyorum, hesabımı kurumsal üyeliğe geçiş yapabilir miyim? Evet ücretsiz olarak üyeliğinizi kurumsal üyeliğe çevirebilirsiniz. Aşağıda görebileceğiniz gibi kurumsal üyeliğe geçiş yap dedikten sonra ofisiniz iletişim bilgilerini, logosunu ve ilanlarınızla ilgilenen kişilerin sizin hakkınızda bir bilgiye sahip olması için hakkımızda kısmını doldurmanız gerekir. Logo ya da görsel eklemeye dikkat etmelisiniz. Çünkü eklemiş olduğunuz görsel ya da kurumunuzun logosu, ilanınızın akılda kalmasını kolaylaştırabiliyor.

FOTO-8

Arsaciyiz.com Kurumsal Üyelik Sistemi  

Bireysel kullanıcılık ve bireysel kullanıcı hesabını kurumsal hesaba geçirme işlemlerini anlattığımıza göre gelelim en çok beklenilen konuya: Kurumsal Üyelik Hesabı. Birçok kişi arsaciyiz.com’u duyduğu zaman kurumsal üyelik kısmını merak ediyor. Kurumsal üyelik sistemimiz arsa satış işlemleri gerçekleştiren arsa alım satımı yapan emlak ofisleri ve arsa yatırımı ile ilgili hizmet veren özel kuruluşlar için hazırlanmış bir üyelik sistemidir. Üye olma işlemi bireysel üye olmaya benzemekle birlikte ufak tefek değişiklikler var. İlk olarak üye ol sekmesine tıklayıp kurumsal üyeliği seçmek gerekiyor. 

FOTO-9

İletişim bilgilerinizi girip şifrenizi oluşturduktan sonra mailinize doğrulama kodu gelecek ve bu doğrulama kodu ile bireysel üyelikte olduğu gibi kolay ve ücretsiz bir şekilde arsaciyiz.com üyesi olacaksınız. Daha sonra bireysel üye olma kısmında incelediğimiz gibi, kurumsal üyelik sisteminde de sağ üst köşesinde merhaba yazan butona tıklayıp panele ulaşabiliyorsunuz fakat bir farkla: Temsilciler. Evet temsilciler sekmesine tıklayarak temsilcinizin iletişim bilgilerini ve kişişel fotoğrafını ekleyebiliyorsunuz. 

FOTO-10

Arsaciyiz.com’a Üye Olmak Ücretsiz 

Son olarak, arsaciyiz.com bireysel kullanıcılara hizmet ettiği gibi kurumsal kullanıcılara da hizmet veriyor. Tekrar vurgulayalım, arsaciyiz.com şimdilik ücretsiz olarak hizmet veriyor. Ücretsiz üyelik sistemimizin bir süre daha devam edeceğini belirtmekte fayda var. Eğer bu politikamız değişirse, önceden haberiniz olacağını, üyelik işlemi aşamasında zaten kart bilgilerinizi almadığımızı belirtelim. Kim bilir belki de hayallerinizi süsleyen arsalar, arsaciyiz.com’da sizleri bekliyor.