Başkan Tuna: ‘’Temiz ve Yaşanılabilir Bir Kent İçin Çalışıyoruz’’

tarafından
47
Başkan Tuna: ‘’Temiz ve Yaşanılabilir Bir Kent İçin Çalışıyoruz’’

Başkan Tuna: Temiz Ve Yaşanılabilir Bir Kent İçin Çalışıyoruz

MERSİN, (DHA) – MERSİN’de Toroslar Belediyesi, İlçe sınırları içerisinde halkın sağlığı açısından tehlike ve çevre kirliliği oluşturan boş arsa ve arazilerde temizlik çalışması yaparken Belediye Başkanı Hamit Tuna, temiz ve yaşanılabilir bir kent için çalıştıklarını söyledi.

Özellikle yaz aylarında haşere ve kemirgenlerin üremesine sebep olan ve yangın riski bulunan boş arsalar, Temizlik İşleri, Park ve Bahçeler ile Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince temizleniyor. İlçenin 67 mahallesinde yürütülen çalışmalarda boş arsaların yanı sıra yol ve kaldırım kenarlarında biriken yabani ot, moloz ve çöpler alınarak halkın sağlığını tehdit edebilecek unsurlar ortadan kaldırılırken, görüntü kirliliğinin de önüne geçiliyor.

Belediye Başkanı Hamit Tuna, daha modern ve temiz bir kent oluşturmak amacıyla ilçe genelinde sürdürdükleri çok yönlü temizlik ve bakım çalışmalarına önem verdiklerini söyledi. Temizlik çalışmalarının kalıcı olmasının, halkın çevreye duyarlılığı ile mümkün olacağını belirten Başkan Tuna, “Temiz ve sağlıklı çevrede yaşamak herkesin hakkıdır. Bu yüzden ilçe genelinde kötü görüntü ve çevre kirliliği oluşturan moloz ve çöplerin temizlenmesine önem veriyoruz. Bunun yanı sıra hafta sonları da dahil günde iki vardiye sokaklarda bulunan çöp konteynerlerindeki çöpleri topluyoruz. Bizim halkımızdan isteğimiz temizlik çalışmalarımıza destek vermeleri ve çevreyi kirletmemeleridir. Bu ilçe ve bu şehir hepimizin. Geleceğe daha temiz bir Toroslar bırakmak için hep birlikte özen göstermeliyiz. En güzel temizlik kirletmemektir” dedi.

Belediyenin uygun gördüğü yerler dışında hafriyat dökülmemesini de isteyen Başkan Tuna, aksi takdirde cezai işlem uygulanacağına dikkat çekerek, “Bununla ilgili olarak Belediye Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz ilçemiz genelinde periyodik kontrol ve denetimlerini yapmaktadırlar” diye konuştu.

Kaynak: Hurriyet.com.tr