Bursa & Bursa’daki Arsalar Hakkında Her Şey

tarafından
18
Bursa & Bursa’daki Arsalar Hakkında Her Şey

Bursanın Coğrafi Konumu 

Bursa, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alır. Komşu olduğu şehirler ise doğuda Bilecik Adapazarı, Kuzeyde İzmit, Yalova İstanbul’dur ve kuzeyinde Marmara denizine kıyısı bulunmaktadır. Güney komşuları ise Eskişehir, Kütahya Batı komşusu ise Balıkesir’dir. Yaklaşık olarak 11.027 kilometrekarelik alana sahip olan Bursa’nın 17 ilçesi (Büyükorhan, Gürsu, Gemlik, Harmancık, İznik, İnegöl, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Orhaneli, Orhangazi, Yenişehir, Nilüfer, Osmangazi ve Yıldırım), 230 beldesi ve 659 köy yerleşimi bulunmaktadır.

Bursa’nın Demografik Özellikleri

Bursa’da Kilometrekareye düşen insan sayısı 281 olmakla birlikte Bursa’nın nüfus yoğunluğu 281/km2’dir. Bursa, 2019 yılı verilerine göre 3.056.120’lik bir nüfusa sahiptir. Nüfusun 1.530.956’lık kısmını erkek bireyler oluşturmakta ve bu sayı ise toplam nüfusun %50,09’luk kısmına denk gelmektedir. Kadın bireylerin sayısı ise 1.525.164 olmakla birlikte toplam nüfusun %49,91’inı oluşturmaktadır.

Bursa’da Arsa Yatırımı

 Bursa, yatırım yapmak isteyen kişiler için çeşitli fırsatlar sunuyor. Bursa satılık arsalar, ev ve diğer gayrimenkul yatırımlarına göre daha fazla kar getirebiliyor. Corona virüsünün yaratmış olduğu çevre, seyfiye yerlerinin değerinin artmasına sebep oluyor. Bursa satılık arsa ilanları yatırımcıları heyecanlandırabilir. Neden mi? Çünkü fiyatlar yatırımcıların bütçesine daha uygun olabilir. Bursa satılık arsa sahibinden ilanları da bulunmaktadır. Arsaları sahibinden almak isteyen yatırımcılar, bu ilanları tercih etmelidir. Sitemizde bulunan Bursa satılık arsa ilanlarını incelemek için tıklayınız. Bursa, TOGG (Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu)’a ev sahipliği yapacak. Bursa’nın gemlik ilçesinde inşa edilecektir. TOGG, bu fabrika için gerekli olan Çevresel Etki Değerlendirme raporunu olum olarak almıştır. Bu fabrikanın Gemlik ve çevre ilçelerin değerini arttırabileceği tahmin edilmektedir. 

Covid-19 Sayfiye Yerlerinin Değerlenmesine Sebep Oldu

Yaşanan salgın dönemi, hayatı etkilediği gibi bazı sektörleri de etkilemektedir. Emlak sektörü bu sektörlerden biri olarak değerlendirilmektedir. Uzmanlar tarafından; İnsanların kalabalık şehirlerden uzaklaşmak istemesi, evden çalışabilme şansına sahip olan insanların salgından sonra da bu durumu devam ettirmek istemesi gibi sebeplerden dolayı gayrimenkul alımının arttığı belirtiliyor.

Yatırımcılar Tarafından En Çok Tercih Edilen Bölgeler

Nilüfer, Osmangazi, Yıldırım, Mudanya, Yunuseli, Kestel gibi bölgeler arsa yatırımı yapmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Nilüfer, ilçe merkezi hızlı bir kentsel gelişme göstermiştir. Yeşil dokunun korunup, zenginleştirilmesi için belediye tarafından düzenli çalışmalar yapılmaktadır. Bu bölgede birçok piknik alanı bulunmaktadır. Misi piknik alanı, Balat piknik alanı ve Atatürk Kent Ormanı alanı, gibi bölgeler bunlara örnektir. Bursa Nilüfer satılık arsalar yatırımcıların dikkatini çekmektedir. Osmangazi, adını Osmanlı Devleti’nin kurucusundan almaktadır. Bursa’nın en büyük ilçesi Osmangazi’dir. 71.400 hektar alanın üzerine kurulu olan Osmangazi, Türkiye’nin 56 ilinden daha büyük olma unvanına da sahiptir. Bursa Osmangazi satılık arsalar, yatırım yapmak isteyen kişilerin tercih edebileceği bir bölge olarak görülmektedir. Yunuseli, Osmangazi’ye bağlı bir mahalledir. Bu mahalle için Osmangazi Belediye’si çeşitli çalışmalar yürütmektedir. Bu projelerden biride Planlı Değişim- Modern Gelişim Projesi’dir. Bursa satılık arsalar Yunueseli gelişmekte olan bölgelere yatırım yapmak isteyen yatırımcıların dikkatini çekmeye devam etmektedir. Yıldırım, Uludağ’ın eteklerinde kurulmuştur. Doğusunda Kestel ve Gürsu ilçeleri, kuzeyinde ve batısında Osmangazi ilçesi bulunmaktadır. Yıldırım ilçesinin adı, Osmanlı İmparatorluğu dördüncü padişahı Yıldırım Bayezid’den gelmektedir. Bölgede hayvancılık ve sanayi gelişmiştir. Bursa satılık arsa kestel yatırımcılara çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Mudanya, Marmara denizinin hemen yanında yer almaktadır. Denize girmek için yaz aylarında nereye gitmeliyiz? Sorusunun yanıtı genellikle Mudanya olmaktadır. Bursa’nın merkezine 30km’lik uzaklıkta bulunmaktadır. İstanbul’a 1,5 saatlik uzaklıkta olan konumu, bu bölgenin değerinin artmasına sebep olmaktadır. Bursa satılık arsa Mudanya, yatırımcılar tarafından yatırım yapmak için sıklıkla tercih edilmektedir. Kestel, Bursa’nın 12 km doğusunda bulunmaktadır. İlçedeki geçim kaynakları tarım ve meyveciliğe dayanmaktadır. 1980 yılından itibaren bölgedeki sanayi faaliyetleri artış göstermektedir. Bursa satılık arsa Kestel, yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için bir başka seçenek olacaktır. 

Bursa İçİ Ulaşım 

Bursa’da şehir içi ulaşım seçenekleri arasında halk otobüsleri, dolmuş, minibüs, tramvay, metro, teleferik ve taksiler vardır. Ek olarak, Bursaray adlı metro sistemi, doğu ve batı yönünde iki hat olarak hizmet vermektedir.

Bursa Şehirlerarası Ulaşım 

Bursa’ya gitmek isteyen bireyler için şehirlerarası otobüs seferleri bulunmaktadır. Bir diğer tercih ise Bursa Yenişehir Havalimanı’dır. Bursa Yenişehir Havalimanı, merkeze 45 km uzaklıkta bulunmaktadır. Özel ulaşım araçlarından faydalanmak isteyen kişiler için taksi ve araç kiralama seçenekleri bulunmaktadır.