Çanakkale Hakkında Her Şey & Çanakkale’den Arsalar

tarafından
32
Çanakkale Hakkında Her Şey & Çanakkale’den Arsalar

Binlerce yıllık geçmişi, doğal ve tarihi güzellikleri, verimli toprakları, her daim gelişmeye açık, muhteşem lojistik konumuyla Çanakkale,”her devrin şehri”.

Aysa ve Avrupa kıtalarının birleştiği konumda yer alan Çanakkale, insanların yerleşik hayata geçtiği dönemlerden bu yana, özellikle verimli toprakları ve koruma sağlayan yer şekilleriyle her zaman farklı kültürlere ev sahipliği yapmıştır.

Çanakkale İlçeleri

Çanakkale, şehir merkezi de dahil olmak üzere toplamda 12 ilçeye sahiptir. Bu ilçeler içerisinde 2 adet yarımada ve 2 adet de ada bulunmaktadır. Bu kapsamda Çanakkale’nin tüm ilçeleri aşağıdaki gibi sıralanmaktadır: 

Merkez (Çanakkale Merkez’den satılık arsalar için tıklayın.)

Ayvacık

Bayramiç

Biga (Biga’dan satılık arsalar için tıklayın.)

Çan

Eceabat

Gelibolu

Bozcaada

Gökçeada

Lapseki (Lapseki’den satılık arsalar için tıklayın.)

Yenice ( Yenice’den satılık arsalar için tıklayın.)

Ezine (Ezine’den satılık arsalar için tıklayın.)

Bu ilçelerden Gökçeada ve Bozcaada, Türkiye’nin en büyük adalarındandır. Çanakkale Boğazı’nın sahil kıyısında yer alan Eceabat ise Çanakkale Savaşı’nın yaşandığı yer olması sebebiyle oldukça önemlidir.

Çanakkale’de Yatırım

Yeni projeler dahilinde değerlenen illerimiz arasında Çanakkale de bulunmaktadır. Örnek olarak 2023 yılında hayata geçirilmesi planlanan Çanakkale 1915 Köprüsü ile bir bölgenin hayli değer kazanması beklenmektedir. Marmara Bölgesi’nde bulunan Çanakkale, doğal ve tarihi zenginlikleri ile ön plana çıkmaktadır.

Gelibolu ile Lapseki arasında yapılacak olan boğaz köprüsü ile bölgenin değerlendiği görülmektedir.

Konutlardan ziyade arsalara yönelik fiyat artışına gidiliyor, arsalara evler yapılıyor ve büyük karlarla satılmakta.

Tren geçişine dahi uygun olan boğaz sayesinde ülkemizin önemli şehirleri arasında yer almakta.

Konumu gereğince de günden güne değer kazandığını belirtmek gerek.

Çanakkale’de yatırım yapılabilecek bölgeler ve özellikleri yeni projelere bağlı olarak farklılık göstermekte. Nitekim sadece projeler değil konum ile ticari olanaklar da göz önünde bulundurulmakta. Yani yatırımların hangi amaçla yapılacağı ve hangi bölge üzerinden gerçekleşeceği fiyatların da değişmesine etki etmekte.

Çanakkale’de gözde yatırım bölgeleri

Baştan da belirttiğimiz gibi yeni köprü projeleri dahilinde birkaç bölgede değer artışına gidilmekte. Örneğin bunlar arasında Silivri ile Malkara’nın yerini aldığını belirtmek gerek. Hemen arkasından Gelibolu ile Lapseki geliyor. Nitekim bu iki bölge arasında projenin hayata geçirilmesi bekleniyor. Aynı zamanda Gelibolu tarihi değerlerinden kaynaklı olarak da adından söz ettirmekte. Hemen arkasından doğal zenginlikleri ile de konutlara yatırım yapmak isteyenleri karşılıyor.

Çan ile Yenice bölgelerinden de bahsetmek gerek. Yine yeni projeler dahilinde değerli hale gelen bölgeler arasında gösteriliyor. Beraberinde ise Balya ile Savaştepe’nin geldiğini belirtmeliyiz. Körfez geçişinden kaynaklı olarak değerli hale gelen bölgeler bu şekilde sıralanıyor. Kısacası ulaşım imkanlarından kaynaklı olarak gözde yatırım bölgeleri arasında bulunmakta.