Cumhurbaşkanı Erdoğan Kanal İstanbul, Rami Kışlası ve AKM projeleri hakkında açıklamalar gerçekleştirdi

tarafından
16
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kanal İstanbul, Rami Kışlası ve AKM projeleri hakkında açıklamalar gerçekleştirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kanal İstanbul, Rami Kışlası ve AKM projeleri hakkında açıklamalar gerçekleştirdi

Özel bir televizyon kanalının canlı yayınına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, konuşması sırasında Kanal İstanbul, Rami Kışlası ve AKM projelerinde son durum hakkında da bilgiler verdi.

Türkiye’nin son dönemdeki bir numaralı gündem maddesi olan Kanal İstanbul projesi hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni açıklamalara bulundu. 

Programda Kanal İstanbul projesi hakkında yaşanılan tartışmaların sorulması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bu işin planlaması yapılmıştır. Projelendirme çalışmaları yapılmıştır. İşin finans noktasında burada biz Yap-İşlet-Devret ile yapabiliriz. İki milli bütçeyle yaparız. Benim gönlümün arzu ettiği yap-işlet-devret sistemiyle bunu yapmaktır. Kasamızdan bir kuruş para çıkmaz, bunu yüklenen firmalar kendileri yaparlar. Gönlüm bunu arzu ediyor, milli bütçeden çıkmasın. Bulamadığımız takdirde milli bütçeden bunu yaparız. Türk müteahhitleri bu işe girer mi girmez mi? İstanbul Havalimanı’na nasıl girdiyse ben inanıyorum, buna da girerler” açıklamalarında bulundu. 

Rami Kışlası ve Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi

Erdoğan: “Bir ay içerisinde Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesinin açılışını yapacağız. Oradaki ruh güzelliği, açıcılığını ve teşvikini gördüğünüzde hayran olacaksınız. 5 milyon cilt kitap bulunacak. Bende şu anda kitap vereceğim diyen büyüklerimiz, kitaplarını alınca kayda alıp raflara yerleştiriliyor. Türkiye’nin en büyüğü olacak. İstanbul’da Rami Kışlası’nı da yapacağız. Bunlarla bir ülkenin kültürel noktada ayağa kalkacaksa, bunlarla ayağa kalkacak. AKM hızlı devam ediyor. Ankara AKM var o da hızla devam ediyor. Özellikle bu kesim maalesef insanlara yanlış bilgilendirmelere yaparak millet ile devleti yönetenleri karşı karşıya getirmeye çalışıyor. Bırakın bunu bir dayanışma içine girip milletimizle el ele, omuz omuza verelim. Biz niye yaptığımızı açık açık anlatıyoruz” dedi.

Kaynak