İstanbul’dan sonra İzmir’e İstinye Park

tarafından
41
İstanbul’dan sonra İzmir’e İstinye Park

ORJİN Grup’un, İzmir Balçova’da inşa ettiği projesi “İstinyepark İzmir” 2 milyar liralık yatırımla hayata geçecek. 2019’da kapılarını açması planlanan projede alışveriş merkezi ve 160 odalı beş yıldızlı bir otel bulunuyor.

İstinyePark İzmir Projesi’nin, Doğuş ve Orjin Grup’un 2011 yılında ortaklık yapmasıyla başladığını hatırlatan Orjin Grup Yönetim Kurulu Eş Başkanı Zafer Kurşun, “Projeye karar verdiğimiz tarihlerde bu arsa üzerinde otobüs durakları ile gelişigüzel, plansız ve alt yapısız olarak faaliyet gösteren İzmir’in çevre ilçelerine giden minibüs durakları ve haftada bir kurulan semt pazarı bulunuyordu” dedi.

4 Milyon Ziyaretçi

İstinyepark İzmir’e yılda 14 milyon ziyaretçi gelmesini hedeflendiğini anlatan Zafer Kurşun, ziyaretçilerin ve şehir halkının trafik sorunu yaşamamaları için düzenlemeler gerçekleştirdiklerinin altını çizdi. Proje alanında bulunan Mithat Paşa Bulvarı ve Deniz Feneri Sokak üzerinde dal-çık tünelli köprülü kavşakları bedelsiz olarak yaptıklarını anlatan Zafer Kurşun, “Bu sayede araçlar hiçbir trafik ışığına ihtiyaç olmadan İstinyepark’a girip çıkabilecekler, bölgede halihazırda yaşanan trafik sıkışıklığı ise önümüzdeki 50 yıl için çözümlenmiş olacak” dedi.

Kaynak: Hurriyet.com

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/istanbuldan-sonra-izmire-istinyepark-40855315