Karahayıt, Termal Kür ve Sağlık Merkezine Kavuşuyor!

tarafından
37
Karahayıt, Termal Kür ve Sağlık Merkezine Kavuşuyor!

Karahayıt, Termal Kür ve Sağlık Merkezine Kavuşuyor

DENİZLİ’nin turizm bölgesi Karahayıt Mahallesi’nde Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) tarafından yaptırılan 96 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nin inşaatının 2019 yılının sonunda bitirilmesi planlandığı bildirildi. İnşaatta incelemelerde bulunan PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Karahayıt bölgesinin termal kür ve sağlık merkeziyle kısa sürede sağlık ve turizm yerleşkesi haline dönüşerek ulusal ve uluslararası platformlarda marka olacağını söyledi.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve beraberindeki heyet, Karahayıt’ta inşaatı devam eden PAÜ Karahayıt Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Geçen ağustos ayında yapımına başlanan PAÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nin 2019 yılı sonunda bitirilmesinin planlandığı belirtildi. Proje hakkında teknik bilgiler veren Yapı İşleri Daire Başkanı Azmi Gün, PAÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nin 19 bin 746 metrekarelik arsa üzerinde yapıldığını, dört ayrı blok şeklinde 96 yataklı olarak tasarlandığını söyledi. Projenin toplam inşaat alanının 23 bin 326 metrekare olduğunu ifade eden Gün, kapalı otopark alanının 100 araçlık 4 bin 268 metrekare, 30 araçlık açık otoparkın ise 8 bin metrekarede yeşil alan da olacak şekilde planlandığını söyledi.

PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, PAÜ Karahayıt Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nin uzun yıllardır Denizli’nin gündeminde olduğunu, Türkiye’nin termal tedavi ve terapi alanında önemli bir sağlık merkezi haline geleceğini belirtip, “Karahayıt bölgesi kısa sürede sağlık ve turizm yerleşkesi haline dönüşerek ulusal ve uluslararası platformlarda marka olacak. Bu bölgede yer alacak PAÜ Karahayıt Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ile ülkemiz ve Denizli artık modern bir termal kür ve sağlık merkezine kavuşacak” dedi.

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)

Kaynak: Hurriyet.com.tr