TOKİ’den 100 Bin Sosyal Konut Müjdesi!

tarafından
36
TOKİ’den 100 Bin Sosyal Konut Müjdesi!

TOKİ tarafından gerçekleştirilen açıklamada, başta dar gelirli vatandaşlar olmak üzere, milletin her kesimi için 100 bin yeni sosyal konut inşasının başladığı belirtildi.

Her yıl 50 bin konut üreterek başta alt gelir grubu olmak üzere toplumun pek çok kesimini ev sahibi yapan Toplu Konut İdaresi, bu sayıyı 2020 yılı itibariyle 100 bin adete çıkaracak. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Toplu Konut idaresi Başkanlığı her yıl 100 bin konut üretimi için protokol imzaladı. Alt gelir grubu ile orta gelir grubu vatandaşlar bu sayede kira öder gibi, uzun vadelerle, uygun taksitlerle ev sahibi olabilecek. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından 2020 yılı ilk çeyreği itibariyle başlayacak 100 bin yeni konut için çalışmalar başladı, Türkiye’nin 81 ilini kapsayacak konutlar için düğmeye basıldı.

2020 itibariyle başlayacak her yıl 100 bin sosyal konut projesinin ilk adımı atılırken, asgari ücretli ve dar gelirli kişiler, TOKİ aracılığıyla yapılacak konutlara uzun vadeli, kiradan daha ucuz bir maliyetle sahip olabilecek. Yüzde 10 peşin ödeme ile uzun vadelerde ev sahibi olma fırsatı sunulacak olan 100 bin konut için başvurular, TOKİ tarafından yapılacak açıklama ve satış duyuruları ile bildirilecek.

Kaynak